RCE (o.a. Loetje, Stan&Co, Beers&Barrels) - F&B Data Analist

 

Restaurant Company Europe (RCE) is een restaurantgroep met prachtige horecaconcepten zoals Loetje, Stan&Co, Beers & Barrels en Popo The Mexican en met mooie toekomstplannen in het vooruitzicht. Met meer dan 50 locaties en ruim 1700 medewerkers zijn wij de grootste restaurantgroep van Nederland.

Bij RCE vragen we ons voortdurend af hoe we onze gasten nog beter kunnen bedienen. Door meer gebruik te gaan maken van data komen we nog dichter bij de wens van onze gasten te staan. Om die reden zijn wij voor de afdeling Formulemanagement op het kantoor in Amstelveen per direct op zoek naar een gepassioneerde:

F&B Data Analist (40 uur p.w.)

Wie zoeken wij?

Een energieke, analytische en assertieve data analist voor onze afdeling formulemanagement. Je bent een datapurist in hart en nieren met een voorliefde voor alles wat met food en beverage te maken heeft. Jij gelooft dat slimme keuzes gemaakt worden aan de hand van slimme inzichten en wil als spin in het web fungeren binnen deze afdeling. Jij weet als geen ander hoe je moet sturen op basis van cijfers, houdt controle over interne processen en bent handig met Excel. Daarnaast weet je op heldere manier een vertaalslag te maken naar concrete actiepunten.

Verder ben je een op-en-top horecaliefhebber en heb je interesse in alle facetten van bedrijfsvoering. Op basis van jouw analyses weet jij RCE naar het volgende level te krijgen. Met jouw bijdrage zullen we steeds beter in staat zijn de wens van onze gast in kaart te brengen. Wij leren graag van jouw expertise! Daarnaast zit adviseren in je bloed en ben je sterk in het geven van duidelijke presentaties.

Wat ga je doen?

Je wordt onze strategische partner op de afdeling formulemanagement. Als F&B Data analist bij RCE ben jij verantwoordelijk voor het organiseren, analyseren, interpreteren en vertalen van data binnen onze business units. Van het beheren van de verschillende receptuurbibliotheken tot strategische pricing, menu engineering en category analyses, jij draait er je hand niet voor om. Je ondersteunt hierbij de formulemanager, fooddeveloper en conceptdeveloper om op basis van data strategisch onderbouwde keuzes te maken. Tegelijkertijd zorg jij dat interne processen rondom wijzigingen in het assortiment soepel lopen door communicatie met andere afdelingen zoals ICT, inkoop en marketing.

Op basis van de aanwezige data weet jij écht de vertaalslag te maken. Je advies is overstijgend aan de afdelingen. Jij ziet waar bepaalde zaken samenvallen en kan hier op creatieve en doordachte wijze een advies op formuleren. Daarnaast breng je op eigen initiatief, data gestuurd advies uit, om onze afdelingen voortdurend bij te sturen. Eigenwijsheid wordt hier zeker gewaardeerd!

Krijg jij dus veel energie van organiseren en analyseren? En wil je onze afdeling formulemanagement én RCE adviseren bij het maken van slimme en onderbouwde keuzes. Dan ben je bij ons aan het juiste adres.

Wat neem jij mee?

 • Hbo/WO-opleiding. Bij voorkeur met kwantitatieve onderzoeksmethoden.
 • 3 jaar relevante werkervaring in een vergelijkbare data of analytisch gedreven rol in bijvoorbeeld (F&B) controlling of category management.
 • Uitstekend strategisch en analytisch inzicht.
 • Kennis van of goede aanleg voor onder andere Power BI, Dax, Excel
 • Ervaring met inkoopsystemen zoals Inone, Horeko, VIA, Apicbase is een pre
 • Grote voorliefde voor de horeca en/of food-sector.
 • Een goede dosis positiviteit en drang om met ons mee te bouwen aan het merk RCE.

Wat je van ons kunt verwachten:

 • Een marktconform salaris afhankelijk van werkervaring met prima secundaire voorwaarden.
 • 25 vakantiedagen.
 • Jouw ideale vervolgstap in de wereld van data & analytics.
 • Een start op de afdeling formulemanagement, met mogelijk doorgroei naar een organisatiebrede rol.
 • Een topwerksfeer met leuke en gemotiveerde collega’s.

En nu?

Lijkt dit je wat? Dan ontvangen wij graag jouw cv én motivatie. Zodra wij jouw sollicitatie binnen hebben, ontvang je van ons een bevestiging. Jouw sollicitatie wordt vervolgens bij ons op het kantoor in behandeling genomen.

 


Restaurant Company Europe

Oranjebaan 13
1183 NN Amstelveen

recruitment@rce.eu